יגאל לנדאו לגל"צ: "במקום ליהנות מהגז שמצאנו, אנחנו נתונים לקיתונות ביקורת ציבורית"

האזינו לראיון המלא:

יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו, התייחס שלשום לפסיקת בג"צ על ביטול מתווה הגז בשל סעיף היציבות ואמר בראיון לניב רסקין בגלי צה"ל כי "אנחנו נשתף פעולה עם הממשלה, שמונח בפניה מציאת פתרון, שיאפשר את פיתוח שדה "לוויתן" – ובעתיד גם שדות גז אחרים".

כפי שהודיעו רשמית כל שותפויות הגז, לנדאו הדגיש כי למעט סעיף היציבות, בג"ץ קיבל למעשה את כל המרכיבים האחרים של מתווה הגז – עניין המיסוי, היצוא, ההגבלים העסקיים, ופיקוח המחירים.

"סעיף היציבות קיים בין ממשלה ליזמים בהרבה תחומים. כל תחנת כח, תחנה סולרית, מתקני מים – המוקמים על ידי יזמים פרטיים נתונים לסעיף יציבות. עניין הגז לא שונה מפרויקטים לאומיים אחרים", אמר. "תחום הגז בהקשר זה לא שונה מכביש 6 ומנמלי תעופה – ואנו זקוקים למנגנון שיאפשר הקמה ומימון של פרויקטים לאומיים בסדר גודל כזה וזה יתאפשר רק כשתהיה אווירה יציבה"

לנדאו הוסיף כי "נדרשת השקעה של מיליארדי דולר בפיתוח מאגרי הגז, לפחות 6-7 מיליארד דולר, וסכומים כאלה אפשר לגייס רק מבנקים זרים גדולים – והם ידרשו את אותה יציבות שאנחנו דרשנו לפני שהם יסכימו לממן את זה. כדי שלא יהיה מונופול גז בישראל, צריך לדאוג לאווירה ולתשתית יציבה שגם לחברות אחרות יהיה משתלם לפעול פה בהשקעות של מיליארדים בגז".

דרגו את הפוסט!

פורסם בקטגוריה אייטמים חדשותיים, מתווה הגז, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים