יגאל לנדאו – טור בכלכליסט: מדוע חשוב להוציא את הגז מהאדמה במהירות?

יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו, התייחס בטור אישי באתר כלכליסט למצב הקיים בשוק הגז, לחוסר הוודאות הרגולטורית הקיימת בישראל שמונעת מחברות גלובליות להיכנס לתחום חיפושי הגז והנפט ופיתוח מאגרי הגז. כמו כן, הדגיש לנדאו את הצורך הגדול במתווה גז, על מנת ליצור יציבות שתסייע במימון פיתוחה של התעשייה.

בטור התייחס לנדאו גם לחשיבות הוצאת הגז מהאדמה במהירות: עסקאות ייצוא גז אזוריות, ובייחוד למדינות שכנות, הן בעלות אסטרטגיה ומשמעות גדולות. לדברי יגאל לנדאו, לכל אזרח ואזרחית בישראל יש המון מה להפסיד ללא הסכמים שכאלו.

בנוסף התייחס מנכ"ל רציו לפיתוח השוק המקומי. דוגמא לכך היא הסבה של תחנות הפחם לגז, מה שיגביר את השימוש בגז טבעי שהוא נקי וזול יותר. הוא ציין כי שימוש בפחם הוא יקר מאוד וגם בעל מחיר בכל הקשור לאיכות הסביבה. אם המהלך ייצא אל הפועל, תהיה צמיחה בביקושים לגז טבעי ופליטות הגזים המזהמים יצומצמו משמעותית. מאגרי הגז של ישראל, ובהם לוויתן ותמר, יספקו את המענה הדרוש לביקושים אלו.

לטענת יגאל לנדאו, הגיע הזמן לסיים את הסאגה הארוכה ולקבל החלטות אמיצות, שכן כל עוד לוויתן לא מפותח, המדינה ואזרחיה לא ייהנו מהתועלת של מאגר גז זה.

לחצו כאן לקריאת הטור המלא של יגאל לנדאו

קראו את הטור של יגאל לנדאו באתר כלכליסט

קראו את הטור של יגאל לנדאו באתר כלכליסט

דרגו את הפוסט!

פורסם בקטגוריה אייטמים חדשותיים, חיפושי גז ונפט, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים